DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

DUCHENNE ACTIVE CROWD

Aktuality zo sveta

Aktuality zo sveta:

08.05.2009 – Amsterdam
V Dňoch 07-08.05.2009 sa v Holandskom Amsterdame konala pod záštitou
Parentproject Holandsko medzinárodná konferencia Parentproject za účasti rodičovských organizácii a odborníkov z Holandska, Talianska, Francúzka, Veľkej Británie, USA a Českej republiky. Práve Česku republiku na tomto stretnutí zastupoval náš kolega z PP CZ Ing. Miroslav Stuchlík. Okrem toho že predstavil svoju materskú organizáciu a projekty ktoré za posledné obdobie urobili informoval aj o spoločnom projekte Databáze. Informácie, ktoré na tomto fóre odzneli poukazujú na to že celosvetový trend rodičovských organizácii smeruje k podpore projektov ktoré by mali priniesť výsledky v čo najkratšom čase.

18.01.09.- India
Prvá ázijská konferencia o Duchenne a Becker svalovej dystrofii (DBMD) sa bude konať v Bangalore, Karnataka, India. Cieľom tejto konferencie je umožniť a informovať rodičov  a lekárov z ázijského kontinentu o diagnostike, stave starostlivosti, výskum a klinických štúdiách. Táto konferencia sa bude konať 28. februára a 1. marca 2009 (v sobotu a nedeľu), v spolupráci s NIMHANS a hCG, Bangalore. Kvalita prednášok je na vysokej úrovni. Pozvaní sú špecialisti a zástupcovia  rodičovských organizácii z celého sveta.  
 
Po konferenciách PPMD USA a Action Duchenne UK stáva sa tak India ďalšou krajinou, kde sa usporadúva regionálna konferencia o DBMD. Možno je na mieste, začať uvažovať o konferencii v rámci štátov V4.
 
19.12.08 - Fínske DMD a SMA register pacientov  vstúpil do užívania
Ďalší štát v TREAT-NMD vytvoril v novembri 2008 on-line register pacientov. Týmto štátom je Fínsko a práve prebieha naplnenie databázy dátami. Register  je vlastníctvom  pacientskej  organizácie Lihastautiliitto ry (Asociácia nervovo svalových ochorení Fínska), ktorý taktiež zabezpečuje jeho prevádzku. V spolupráci s  TREAT-NMD a je umiestnený  v meste Turku v juhozápadnom Fínsku. Všetkých päť univerzitných nemocníc Fínska sa má podieľať na vytvorení tohto registra. Celý článok v origináli je na TREAT-NMD
 
Pre českú a slovenskú „Centrální databáze pacientů s DMD/BMD“ je to dôležitá informácia z dvoch pohľadov a to, že systém databáz pacientov vo svete narastá. Je to dobré pre všetkých,  ktorým môže tento systém pomôcť. Ale vystáva z neho potreba v čo najkratšej časovej osi  naplniť našu databázu, aby bola  schopná konkurencie takto veľkým národným databázam. 
 
Projekt "Centrální databáze pacientů s DMD/BMD" :http://www.parentproject.cz/  v sekcii projekt databáze

16.12.08 - Česká republika 

 Občianske združenie Parent Project  a Masarykova univerzita Brno usporiadajú v dňoch 18-19.02.2009 odborný seminár na tému  „Databáze pacientů s DMD/BMD“, na ktorý budú pozvaný aj špecialisti zo Slovenska viac info v pozvánke  na stiahnutie tu

 
15.12.08 - Pripájame sa k petícii ktorá žiada firmu PTC Therapeutics o rozšírenie  klinických testov o mladších alebo starších pacientov DMD bodová mutácia.
Pripojte sa svojim podpisom  aj vy: