DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

DUCHENNE ACTIVE CROWD

Rady a postupy

V tejto sekcii sa budeme venovať radám a postupom ako zabezpečiť čo najpresnejšie výsledky pre Databázu, ale aj pre skvalitnenie denného života.


Rady:
1. Snažte sa dodržovať odporúčania TREAT-NMD a ich
postup starostlivosti 

2. Nezanedbávajte návštevy u špecialistov podľa
Interdisciplinárneho itinerára


3. Fyzioterapia a masáže by sa mali stať súčasťou denného režimu 

4. Pred návštevou neurológa druhého kontaktu ( ten ktorý má prístup k databáze) dajte urobiť odber krvi. Aktualizácia dát by mala byť minimálne raz ročne, ale lepšie je dva krát do roka.Čo zabezpečiť pred odberom krvi?
Svalové enzýmy (CK) sú jednou z najľahšie ovplyvniteľných častí odberu krvi a preto vám pred odberom odporúčame vyvarovať sa.

• Akákoľvek svalová námaha vytvára vnútorné zranenia svalov a to zvyšuje CK, preto sa pred odberom vyvarujte dlhých prechádzok, športu a turistiky. Najlepšie aspoň dva dni pred odberom

• Modriny, podliatiny a hematómy sú to, čo je na druhom mieste. Je to síce skoro nemožné, ale pred odberom by ich chlapci nemali mať: dve čerstvé modriny o veľkosti 5x5 cm môžu skresliť výsledky rádovo o 100 jednotiek. 

• Bežné ochorenia, ako sú virózy a bakteriálne infekcie skresľujú výsledky až o 150%. Preto neodporúčame odber vykonať počas ochorenia a minimálne tri týždne po chorobe.

• Odber krvi by mal byť bez boja a vzdoru. Vzniká tým svalová namáha a tá dokáže skresliť výsledok.

• Samotný náber by sa mal vykonať bez stiahnutia žíl a tzv. napumpovania svalu. Aj toto skresľuje výsledok.